Fandango

fandango história

Vznik skupiny Fandango

Fandango vzniklo v roku 2008. Z troch priateliek, Bašky, Evičky a Domči, ktoré skupinu zakladali a stáli pri zrode Fandanga, je dnes už aktívnou jeho súčasťou len Baška. Začiatky a prvé strety s ohňovou šou alebo UV/svetelnou šou sa odohrali ešte v inej skupine, ktorú postupne ale všetky opustili a vydali sa vlastnou cestou. Zaneprázdnenú Evičku najprv doplnila a potom i vystriedala Lenka, ktorá Bašku a Domču poznala z predchádzajúcej skupiny a Fandango na konci leta 2008 malo jedno zo svojich prvých vystúpení.

Fandango dnes

Fandango, právnou formou občianske združenie, dnes tvorí množstvo ľudí zapálených pre fireshow, UV show, tanec či žonglovanie rôzneho druhu, dokonca do niekoľkoročnej čisto ženskej zostavy pribudli členovia opačného pohlavia. Našich tréningov sa pravidelne zúčastňujú aj začínajúci tanečníci-žongléri a ak chcete medzi nich patriť i vy, ozvite sa nám. Od roku 2008 sme sa s našou fireshow alebo UV show zúčastnili rôznych akcií doma i v zahraničí, či už išlo rôzne plesy, festivaly, súkromné párty a oslavy. Skúsenosti máme aj s televíznymi kamerami, spoluprácou so šermiarmi či kaskadérmi a tiež i s organizovaním vlastných akcií. Obľúbenými sú viacdenné workshopy. Zúčastnili sme sa okrem iných i EJC (European Juggling Convention), kde sme v roku 2012 v poľskom Lubline vystúpili s českou skupinou Magnis so spoločnou fireshow. Ak Vás čokoľvek z popisu zaujalo a chcete sa dozvedieť viac, pýtajte sa! Radi Vám odpovieme.

Členovia

Momentálne aktívnymi členmi sú

Lenka Pechová

Lenka Pechová

Per aspera ad astra, po ťažkej ceste až ku hviezdam, to je heslo, ktorým sa riadim. Čo viac dodať? Okrem Fandanga, ktorému sa snažím dávať čo najviac, s mojím manželom Michalom vlastníme pojazdnú kaviareň a vychovávame (snažíme sa) jednu vlčicu. Rada cestujem a spoznávam nové kraje a nových ľudí. A, milujem pohyb, v akejkoľvek forme a podobe.

Barbora Vašeková

Barbora Vašeková

Som posledná zo zakladateľov, resp. zakladateliek Fandanga. Firespinning-u sa venujem už slušných pár rokov a zatiaľ sa nechystám skončiť. I keď diaľavy občas lákajú.

Paulína Čmelková

Paulína Čmelková

Farby, svetlá, tajomnosť a zároveň veselosť, to ma láka na fireshow. Mám rada spoločnosť a dobrú náladu a som rada, keď ju môžem dodať i ostatným.

Hana Hulíková

Hana Hulíková

Všetko sa začalo pri príjemnej jarnej prechádzke v roku 2009. Venovala som sa poikám, ale časom sa moje zručnosti rozšírili napr. aj o hula hop. Prvotné neistoty vystriedali úspechy, skúsenosti a radosť. Mám rada spoločnosť pozitívne ladených ľudí a okrem točenia sa rada venujem ručným prácam, volejbalu, aeróbnej činnosti a mnohým iným.

Matúš „Hemish“ Hirner

Matúš “Hemish” Hirner

Som čiastočne netypický IT-čkár, vzhľadom na to, že sa venujem: tancu (17 rokov), mám základné hudobné vzdelanie (7 rokov – klavír), fotografujem na úrovni polo-profi a v neposlednom rade sa venujem i živlu, ktorý ma vždy fascinoval. Firespinning (točenie ohňom) ma zaujal pred približne troma rokmi a začal som sa mu venovať. Nástroje, ktoré môžete vidieť v mojich rukách sú: palica, dve palice, big staff, poi.

Lenka Černáková

Lenka Černáková

Milujem tanec a hudbu a preto je pre mňa ich spojenie s ohňom a svetlom vzrušujúcou výzvou. Možností ako tieto elementy spojiť v nádhernej choreografii je nekonečne veľa a ja mám nesmiernu radosť, keď môžem divákov potešiť krásnym vizuálnym dielom. Som veselej, sarkasticko-realistickej povahy.

Jaroslava Gábrišová

Slávka Gábrišová

Michal Pecho

Eva Danilová

Michala Zuzáková

Táňa